Hirtshals Transportcenter
Miljøvennlig belysning på tankanleggI samarbeid med Erik Lytzen har LITE A/S vært leverandør av belysning til tankanlegg i Hirtshals (Hirtshals Transportcenter). Anlegget brukes hovedsaklig av lastebiler, som typisk kommer inn med fergen og skal videre ned gjennom Danmark, og kanskje videre i Europa, så tankanlegget er et knutepunkt for tungtransport med tilknytning til fergene.
Erik Lytzen tok seg av energirenovering og montering av Alpha EV-armaturer på 65 W fra LITE A/S, i stedet for de eksisterende 250 W på trafikkanlegget. De energibesparende armaturene fra LITE A/S gir dermed Hirtshals Transportcenter en betydelig besparelse, samtidig som armaturene er miljøvennlige.
Armaturene gir et godt, hvitt lys, som gir sjåførene en behagelig opplevelse av å tanke lastebilen, uansett tid på døgnet.



